tabel
23 اسفند 1401 - 19:04

آماده‌باش مدیریت بحران کرج برای چهارشنبه پایانی سال

کرج- فرماندار کرج با اشاره به آمادگی تیم مدیریت بحران شهرستان در ایام منتهی به چهارشنبه پایانی سال گفت: تمهیدات لازم در این باره اتخاذ شده است.

غفور قاسم پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: چهارشنبه پایانی سال هر ساله خسارت‌های جبران ناپذیری را به دنبال دارد و باید نسبت به آگاه سازی مردم به ویژه نوجوانان و جوانان از تبعات سو استفاده بی محابا از مواد محترقه و پرتاب نارنجک‌های دستی اطلاع رسانی گسترده‌تری در سطح شهر صورت پذیرد.

وی اضافه کرد: تمهیدات لازم برای مدیریت بحران چهارشنبه پایانی سال در شهرستان کرج پیش بینی شده است و به موازات آن باید اقدامات اجتماعی و فرهنگی نیز برای جلوگیری از خسارت‌های احتمالی به شهروندان و صنوف در این ایام انجام بگیرد.

فرماندار کرج همچنین از خانواده‌ها نیز خواست که هشدارها را جدی بگیرند و کادر آموزشی نیز دانش آموزان را نسبت به خطرات استفاده از مواد محترقه آگاه نمایند تا عید به تجربه تلخی برای آغاز سال جدید تبدیل نشود؛ چرا که هر حادثه علاوه بر خسارت‌های مالی و اجتماعی، تبعات جانی را نیز به همراه دارد و سلامت جامعه را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

قاسم پور همچنین از آماده باش مراکز بهداشت شرق و غرب کرج، تیم‌های آتش نشانی، اطفاع حریق، مراکز اورژانس، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی خبر داد و گفت: با بی‌احتیاطی چهارشنبه سوری را به چهارشنبه سوزی مبدل نکنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1093112