tabel
23 اسفند 1401 - 21:36

۲۰ گلستانی در حوادث چهارشنبه سوری مصدوم شدند

گرگان- رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: در حوادث چهارشنبه سوری در گلستان ۲۰ نفر مصدوم و به بیمارستان ها و مراکز درمانی منتقل شدند.

محمدجواد مقسمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: در حوادث چهارشنبه سوری تاکنون ۲۰ نفر از اهالی گلستان مصدوم شده که از این تعداد ۱۶ نفر مرد و چهار نفر زن هستند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان افزود: از مصدومان حوادث چهارشنبه سوری تعداد ۱۱ نفر در گرگان، ۶ نفر در گنبد کاووس و در شهرهای مینودشت و بندرگز هم هر کدام یک نفر مصدوم و به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی افزود: سه نفر از مصدومان از ناحیه سر و گردن، ۱۱ نفر از ناحیه دست و پا، چهار نفر از ناحیه چشم، یک نفر از ناحیه گوش مصدوم و یک نفر هم دچار ترس و ضعف شده است.

مقسمی گفت: هشت نفر از مصدومان دچار سوختگی درجه دو، پنج نفر دچار سوختگی درجه یک و تعداد پنج نفر هم دچار تروما شدند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان بیان کرد: نباید بگذاریم آئین کهن چهارشنبه سوری که یکی از جشن‌های باستانی ایران است جای خود را به چهارشنبه سوزی بدهد.

وی از آماده باش کامل نیروهای اورژانس ۱۱۵ در چهارشنبه آخر سال خبر داد و افزود: شهروندان در صورت بروز حوادث سوختگی ضمن حفظ خونسردی از قرار دادن مواد غیربهداشتی بر روی محل سوختگی خودداری کنند و با اورژانس تماس بگیرند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1093324